Nieuws
Rock Class Examen Philippe
Onlangs deed Philippe van den Dungen zijn Rock Class examen bij Music’scool. Dit is best bijzonder want er zijn er in 12 jaar Music’scool nog niet heel veel geweest die dit hebben kunnen/mogen doen. Fotografe Vivienne van den Dungen maakte een mooie reportage van het optreden. De foto’s vind je in de Gallery. Hieronder kun je Philippe zijn verslag lezen van de ‘Rock Class gig’;
Philippe: “Op vrijdag 19 februari 2010 was, na 7 jaar lessen bij Ron, eindelijk ik degene die zijn Rock Class 5 gig mocht doen. Onderdeel van het vijfde en laatste examen van de Rock Class is een theorie/praktijk test, een eigen demo maken en tot slot de eind-gig. Nadat ik de test goed had doorstaan en Ron mijn demo had goedgekeurd (heeft ‘ie volgens mij nog massaal rondgemaild) kon in oktober 2010 de datum voor mijn eind-gig gepland worden. Vanaf maart 2010 zou ik in China zitten voor een half jaar dus het moest voor die tijd gebeuren. Samen met Ron (Music’scool) en Ronald (De Mads) heb ik daarom besloten het op vrijdag 19 februari 2010 te doen. Dit is twee weken voor mijn vertrek, dus het moest in 1x goed gaan!
In november 2009 heb ik de setlist afgerond en vanaf die tijd zijn we met de band keihard gaan oefenen op die nummers. Er moesten een aantal verplichte nummers in zitten waaronder een ’shredstuk’ (bijv. Vai/Satch), een klassieker, een solostuk en een blues. Toen de dag eenmaal was aangebroken zat de spanning er flink in. We speelden pas om 22:30 uur dus we moesten lang wachten wat ik echt vreselijk vond.
Eindelijk konden we dan gaan knallen. De voorzaal van De Mads was flink gevuld dus we hadden er zin in. De eerste paar nummers gingen een beetje moeizaam door de zenuwen, maar toen we eenmaal bij het derde nummer aankwamen waren we lekker losgespeeld. Mijn ‘verplichte nummers’ waren Revelation (Satriani), Eruption (Van Halen), The Day That Never Comes (Metallica), een slow bluesje in D7 en als reserve twee eigen nummers. Gelukkig waren die allemaal kicken en dat vond het publiek ook. Ik werd beoordeeld door Ron en Thijs en die vonden het gelukkig ook te gek.
Het resultaat van het goede optreden was dat ik geslaagd ben voor mijn Rock Class! Ik wil hier graag de Music’scool voor bedanken met in het bijzonder Ron van Beijnen die mij van ’scratch’ heeft opgeleid tot de gitarist die ik nu ben. Dankzij hem ben ik de zesde in twaalf jaar Music’scool die is geslaagd voor de Rock Class.“
Rock on!
Philippe van den Dungen
